Adventní batiková hrabárna čili Udělej radost sobě

Batiky považuju za geniální věc. Jenom u mě doma se jich točí kolem patnácti. V téhle zimě občas vyjdu v sarungu (jak víte, říkám tomu roura), někdy je totiž venku příliš velká zima na krátkou sukni a punčocháče, ačkoliv ve škole a v práci je na to teplo akorát. Je to vlastně taková šála na nohy. Uváže se raz dva a navíc vypadá jako originální sukně. Jsem ráda, že v dnešní době už si každý svou módu určuje sám. Nikdo nám neříká, které barvy a vzory se k sobě hodí a co máme nosit. Sláva!

Pokud máte rádi hezké látky nebo se chcete jen potkat na adventní kávu a dortík, přijďte druhou adventní neděli 4. prosince do Cafe 131 (Pod Kaštany 3, kousek od metra Hradčanská). Budu tam mezi 15. a 20. hodinou já a všechny batiky, které ještě mám. Můžete se jimi prohrabovat, jak je libo, a třeba vám padne do oka ten pravý. Pokud máte touhu koupit batik někomu pod stromeček, ale myslíte, že by si obdarovaný radeji vybral sám, vyrobím vám takový originální minipoukaz s vizitkou.

Děsí mě, jak se člověk o adventu stane honcem vánočních dárků, aby pod stromečkem něco bylo (což maskujeme tím, že chceme druhým přece udělat radost – jako by to jindy nešlo). Pojďme to udělat jinak. Když už něco kupovat, proč nekoupit něco krásného sobě? Taky se vám stává, že před Vánoci utratíte tolik peněz, že jste ani nevěděli, že jste je vůbec měli? Obnos se promění v balíčky pro někoho plus pocit, že na to, co sami chcete, už vám nezbylo. Rozbalíte balíčky od ostatních, kde to ono samozřejmě není, a vy musíte čekat do lednové výplaty. Do té doby na to ale zapomenete a zbyde jen takové to zklamání, o němž nemluví. Pak říkáme, že Vánoce už nejsou, co bejvaly. Teď je ale advent a my s tím můžeme něco dělat. A s tetelivou radostí z krásné věci nebo zážitku (ať pro sebe uděláte cokoliv, třeba si nadělíte masáž, nový sestřih nebo odpoledne jen pro sebe) vám přijdou nápady na ty nejlepší dárky.

Sledujte, co vám dělá radost, a to dělejte. O adventu zvlášť. A pokud k tomu bude patřit i adventní batiková hrabárna, uděláte radost i mně. Ráda vás uvidím.

Hati Written by: