Galerie batiků

Galerie mám zatím dvě:

Budoucí galerie na novém webu i s novými cenami  

Velká galerie se (skoro) všemi batiky (galerie Google Photos)

Kochejte se a vybírejte. Jestli vás nějaký batik zaujme, napište mi na batik.hati.cz@gmail.com. Přijít si pro něj můžete na některou z plánovaných akcí nebo se sejdeme v na Dejvické v A Maze in Tchaiovně, kde mají všechny batiky své místo, a můžete si vybrat mezi všemi osobně.

Všechny batiky prošly dlouhou cestu. Kromě těch rukou, které je voskovaly, barvily (u vícebarevných několikrát za sebou), vyvářely, máchaly, věšely, žehlily, skládaly a prodaly, prošly látky ještě péčí rukou mých – praní, žehlení, zašívání okrajů, skládání, pojmenování. Někde mezi tím se mnou ještě projely kus Jávy na motorce.

Zakoupíte-li u mě batik, pořizujete si domů i kus Jávy. Její kulturu, tradici, barvy, atmosféru, klid a gumový čas. Každý batik je ruční práce. Někdy jsou vidět malé nedostatky, malé nedokonalosti, které z věcí činí originály, umělecká díla.

Zakoupíte-li si batik, máte spoustu možností, co s ním. Já jich mám několik a používám je jako sukni, šaty, šátek, prostěradlo, přehoz přes postel, ručník, závěs, ubrus, přehoz přes nábytek nebo nepořádek (batik je ideální pro případ úklidu potěmkinovského typu – návštěva bude obdivovat krásnou látku a nikdo nebude studovat, co je pod ní). Batik můžete svázat jako tašku nebo v něm nosit přes rameno nákup. Nebo dítě, tak jak to dělají mnohé indonéské ženy. Batik si můžete pověsit na stěnu jako obraz nebo nad postel jako nebesa. A představte si to nadšení vašich blízkých, když do něj zabalíte dárek.

Zakoupíte-li si batik, ale z jakéhokoliv důvodu vám bude připadat, že k vám nepasuje, necítíte se v něm dobře nebo zjistíte, že by byl lepší ten druhý, který jste si nakonec nevzali, můžete ho vyměnit za jiný. Platí to i pro ty, kdo batik dostali jako dárek.