Něco se chystá!

Po nějaké době zase akce jménem Látka na první pohled, čili batikové setkání, a to 27. 2. 2022 v A Maze In Tchaiovně v Kafkově 18 v Dejvicích (dole v místnosti divadla) mezi 16.00 a 19.00. Tady je událost na Facebooku.

A taky už je v procesu nový web, proto už nějakou dobu s tímhle nic nedělám.

Měla jsem ho moc ráda, hlavně proto, že zdůrazňoval fotky. Zprovoznila ho moje kamarádka Mája a dostala za to žlutý batik s kytičkami z Lasemu, který jsem pojmenovala Selamat pagi (Dobré ráno). Na Jávě jsem ho vyfotila s ovocem. Ona ho později vzala do Země vycházejícího Slunce, kde mi ho vyfotila u chrámu. Protože jsem ji nakazila radostí z batiků, jela se mnou a další partou lidí taky na Jávu. Ještě jednou díky, Májo!

IMG_5225

30762713_10156277131253664_6698199921306107904_n

Měla jsem tenhle web moc ráda, ale neuměla jsem přehodit celý ten systém tak, aby tu byl i e-shop a všechno ostatní, co potřebuju. Ráda jsem ho měla i proto, že jsem si z něj vytvořila bezpečné místo pro psaní. Nějakou dobu to byl spíš než web na prodej nebo informování o batiku blogísek maminky, která se rozkoukává v dosti komplikovaném vztahu. Psát jsem začla loni na svůj nový web www.misatomanova.cz, takže se stalo, že celá tato webová stránka začala zapadávat jedničkami a nulami.

Začínám teď dělat věci znova a trochu jinak.

Po letech, kdy jsem vyráběla ručně psané etikety na kus nepoužívané látky zrecyklované a psala jsem je fixou na textil (což byl můj způsob ekologismu) jsem se konečně rozhodla pro etikety na míru. Krásně vyšité a krásně žluté. Tak jako batik mé kamarádky Zuzky, která je autorkou loga, jež se dočkalo zhmotnění do látkové podoby. Zuzka používá batiky na mnoho způsobů, je taky pravá „batikatelka“ – můj výraz pro osobu, která se nebojí experimentovat a batiky hojně používá a užívá si je. Zuzka se mnou byla na Jávě ještě dávno předtím, než jsem začala dělat Batik Hati.

S novými etiketami jsem musela taky překonat strach z toho, že budou příliš nápadné. Ale když jsem uviděla první dva obroubené batiky, bylo mi jasné, že je to naprostá paráda. Taky jsem poprvé v životě delegovala něco na druhé – rozbil se mi šicí stroj, v garsonce nemáme místo a taky už nemám kdy šít. Batiky mi obroubila jedna moc milá paní z našeho sídliště a myslím, že velice zdárně.

IMAG0274

IMG_3285

Co všechno plánuju na novém webu mít? Inu, je toho dost a asi to nebude všechno hned. Rozhodně chci postupně dát batiky do e-shopu. Určitě taky chci nějakým kultivovaným způsobem posílat Zprávy od ❤ neboli newslettery, kde bude tlačítko odhlásit odběr. Taky chci sepsat malý uvítací e-book o batiku a časem i něco většího. Materiálu mám mnoho a ráda si to z hlavy odložím do digitální podoby. Moc se těším, že bude konečně všechno k batiku hezky po kupě.

Časem bude tenhle web přesměrován automaticky na novou adresu, takže tohle zmizí. Ale ve skutečnosti nemizí nic, do čeho jsme dali kus sebe. Takže sampai nanti!

 

Hati Written by: