Nejlepší dar je někoho něco naučit

A je to zase za námi. Ten blyštivý čas i se všemi jeho přísliby a zklamáními, s vědomým i podvědomým ukončováním a bilancováním. A teď – je zvláštní, že to vždycky vyjde na tu stejnou dobu – je tu čas, kdy si říkáme, co nového a hezkého bychom rádi zažili. Takže vám přeju, abyste si před-se-vzali ty nejkrásnější představy a docela normálně je uskutečnili, protože co jinýho by člověk měl dělat, že.

Znáte takový ten pocit, kdy na vlastní kůži (často zježenou, jak vám mrazí) zažíváte, jak do sebe věci zapadají? Mně se to děje čím dál častěji. A nejvíc, když mám šichtu v Garudě. To je ta nová indonéská restaurace kousek od Strossmeyeráku. Česko-anglicko-indonéská komunikace, krásné prostředí, skvělé jídlo a samí milí lidé. Nejen ti, co tam pracují, ale i ti, co tam chodí. Pokud chcete zažít trochu Indonésie v Praze, doporučuju zajít tam. A když budete mít štěstí (třeba některou sobotu nebo úterý), tak vám to jídlo přinesu já. Když půjdete po schodech nahoru kolem baru a pak ještě pár schůdků dál, ocitnete se v prostoru, kterému říkáme chill-out. Je to něco mezi restaurací, čajovnou a meditační místností. A tam jsem se rozhodla uspořádat lednové akce, nuže tady jsou:

22. ledna od 16.00 do 21.00 klasická Látka na první pohled, kdy budu mít pohromadě všechny ty krásné látky a kdokoliv přijde, si je může probrat a vybrat si ten svůj. Budu tam k dispozici, abych vás naučila nějaké úvazy a popovídala o batiku a o Indonésii. Tentokrát s šálkem indonéské kávy a s něčím dobrým indonéským na zub. (Doporučuju bihun goreng se zeleninou.)

30. 1. od 18.00 jsme se s Katkou Volkovou rozhodly zopakovat spojení batiku a vonných olejů. Tentokrát já budu vyprávět o jednom velmi častém vzoru jménem parang a Káťa k jednotlivým látkám vybere vůně a poví vám jejich různá specifika. Taky se dozvíte, jak se dají esenciální oleje použít. Třeba taky zjistíte – stejně jako já – že mít po ruce pěkný kus látky a příjemnou vůni je výhra v každé situaci.

Další příležitostí bude moje přednáška v Městské knihovně 5. 2. o Bieblově cestě na Jávu. Tam budou batiky se mnou.

A nebo mi napište a domluvíme se individuálně. Můžu připravit i netradiční zpestření vaší sešlosti nebo oslavy (posledně na jedné rozlučce se svobodou to bylo myslím moc povedené i s malým workshopem batiku) – přinesu pár látek, každý si vybere jednu a zkusí si ji různě uvazovat. Je to takové nahlédnutí mimo ten náš konzumní svět. V jedné moc krásné knize jsem se dočetla, že nejlepší dar je někoho něco naučit. Tak nabízím, co umím. To ostatně platí i pro letošné léto – plánuju výpravu na Jávu. Všechno jsem to zatím sepsala do kalendáře akcí, který průběžně aktualizuju. Tak zůstaňte ve spojení, plňte si své sny a radujte se z každého dne.

img_0332-2

Hati Written by: