Batik na festivalu Indonésie

„Není té Indonésie letos nějak moc?“ Ptal se mě kdosi. Indonéský divadlo, v červenci festival v Náprstkáči, indonéské jídlo na Náplavce, nová indonéská restaurace Garuda (kde budu čas od času roznášet jídlo) a teď nadcházející FOI. Ano! Čím víc Indonésie, tím líp. Srdečně vás zvu!

Tahle akce se jmenuje FACES OF INDONESIA bude mezi 11. a 16. 9. v pražských Holešovicích v prostoru jménem Vnitroblock (mezi Tusarovou a Dělnickou), každý den od 17.00 do 21.00. Festival pořádá CK Mandala a program bude nabitý: každý večer od 18.30 nějaká přednáška, workshop, minibazárek. A tam právě bude i Batik Hati. A já. V pondělí 11. bude debata o Indonésii, v níž mám taky figurovat, a pak ve čtvrtek 14. od půl sedmé budu povídat o Jávě a batiku. Společně s Lindou Kaplanovou vás přeneseme do javánských batikových dílen.

Kromě toho jeden z batiků bude třetí z cen festivalové soutěže. Jmenuje se Bulan Maret (Březen) a takhle mu to sluší na bráně jednoho z tajemných domů podivně prázdné čínské čtvrti v Lasemu, odkud pochází. (Výherce si ho samozřejmě může vyměnit za kterýkoliv jiný.)
img_7954

 

Hati Written by: