Ten pravý čas na batik

V Indonésii mají období sucha a období dešťů, jinými slovy buď sucho, nebo mokro, ale pořád teplo. Naše počasí je nápaditější. To si takhle vyjdete v květnu ven a může se stát, že málem umrznete, nebo naopak skončíte někde ve stínu u vody, protože jinak se to nedá vydržet. A proto jsou tyhle měsíce (o něco víc než třeba ty zimní) ideální pro batikaření čili používání batiku právě tak, jak zrovna potřebujete.

Mám pro vás několik akcí, na nichž můžete:

  1. Prohrabat se třiceti kily nádherných látek z Jávy a pokochat se jimi – každá je jiná, všechny božské.
  2. Vyzkoušet si, jak vám sednou jednotlivé způsoby nošení nebo použití. Třeba přijdete i na vlastní.
  3. Vybrat si ten nejlepší, který sedne vaší povaze, postavě či domácnosti.
  4. Popovídat si – o látkách, o šití, o Indonésii, o cestování nebo třeba o rybaření.

V pondělí 19. 6. mezi 16. a 21. hodinou budu mít zase všechny batiky v Cafe 131 na Hradčanské. Mají tam luxusní dorty a zmrzlinu, to si nenechte ujít.

Ve středu 21. 6. budu povídat o Jávě – co je tam k vidění, slyšení a k zažití. Je to v centru nedaleko Kafkovy hlavy. Chcete-li přijít, napište mi a já vám s radostí dám další indicie. Bude to taková přednáška s tajemstvím 🙂 Ale taky s indonéskými dobrotami. Slunovratový večer jsem pojmenovala Nádherný i šílený ostrov Jáva.

(Jedna nebatiková, ale velmi barevná a parádní akce bude ve čtvrtek 22. 6. v Písecké bráně na Hradčanské: koncert pěvecké skupiny Carillon – smršť romských a židovských písní. Tentokrát zpíváme s cikánskou kapelou Romba.)

V pondělí 26. 6. budu s batiky v kavárně Obývák v Altě naproti Výstavišti v Holešovicích. Budu tam od 17.00 – možná dřív. Každou celou hodinu (nebo když se sejde skupina zájemců) budu dělat instruktáž uvazování a použití batiků. Akci jsem pojmenovala Látka na první pohled.

V úterý 27. 6. od 19.30 hrají mí přátelé javánské divadlo ve Skautském institutu na Staromáku (hned u Orloje). Kromě toho, že budou hrát v mých batikách, budu tam i já s malým batikovým stánkem.

A samozřejmě – kdykoliv – pokud chcete nějaký batik, případně prezentaci techniky batiku a použití látek pro svou společnost nebo přátele – dejte mi vědět, nějak to vymyslíme.

P. S. Stále taky platí, že si můžete vybrat z již prodaných batiků, a já se váš batik na přání pokusím při příští indonéské cestě(třeba letos v létě) sehnat.

Hati Written by: