Přijďte si to zkusit

Batik je prastará technika dekorace látek, která se nejvíc rozvinula v Indonésii, především na Jávě. Většina javánských měst má svůj tradiční vzor. Někde je to ale záležitost mnohem většího významu – tam pak jsou celé čtvrti, kde se batik vyrábí. Z pěti z nich jsem pro vás přivezla batik, který tuto středu budu již podruhé prezentovat.

Minulý měsíc jsem poprvé představila  Batik Hati krátkou přednáškou, prodejem a večerním jamem. A musím říct, že není lepšího pocitu, než když děláte to, co máte rádi, a vidíte, že ostatní se radují s vámi a odcházejí spokojení.

Tenhle týden – už ve středu 16. března – bude pokračování. Tentokrát budete mít možnost nakouknout přímo do batikové dílny. Budete totiž v ní. Přijde ibu batik, Linda Kaplanová, nesmírně šikovná oděvní návrhářka, která používá techniku batiku pro své modely. Zatímco já budu povídat, ona bude batikovat a vy si to pak budete moci sami vyzkoušet.

Nejlepší je, když se lidi látkami prohrabují, zkoumají vzory a žasnou nad každým dalším kusem a nemůžou se rozhodnout, který se jim líbí nejvíc. Jak tomu jednou propadnete, nemůžete přestat. Mě to chytlo na Jávě. A je to tady, chci vás tím taky nakazit.

Tentokrát mám pro vás 10+1 tipů, jak batik použít a své okolí tak ozvláštnit originálním kusem látky. Budete překvapeni, co všechno se s takovým kusem látky dá dělat.

Ještě váháte, co se středečním večerem?

JammClub je místo pro muziku. Tentokrát si zazpíváme v doprovodu klavíru nebo akordeonu. Minule jsme pařili s klavírem, kytarou a bicími do jedné.

JammClub je místo, kde se nekouří a mají tam skvělé únětické pivo.

Jen 20 metrů od výlezu z metra Hradčanská. Batik Hati. Látka na první pohled.

přijď si to zkusit

Hati Written by: